Kasiinode tuleohutus

Kasiinod on üldjuhul kohaks kus lõbutseda. Kasiino külastajad saavad veeta lõbusalt aega mänguautomaatide ehk slottide taga istudes või siis nautida mänguautomaadi asemel mõnda seltskondlikumat lauamängu. Kuid meeldiv õhtu mänguautomaadi seltsis võib võtta traagilise pöörde. Ükski hoone pole saja protsendiliselt tulekahjude eest kaitstud. Kui ruum sisaldab elektriseadmeid, siis kaasneb sellega koheselt ka väike tulekahju tekkeriski tõus. Tulekahju võib alguse saada kasvõi mänguautomaadi elektririkkest. See ei tähenda aga, et mänguautomaadid ohtlikud oleksid. Ka kodused majapidamisvahendid kujutavad endast elektririski. See on lihtsalt paratamatus. Kui kasiino otsustaks mänguautomaadid välja visata ning ütleks, et meie juures saab mängida ainult pokkerit või ruletti, kas siis oleks kasiinod turvalisemad? Kohe kindlasti mitte – valgustus ja kõik muud seadmed vajavad endiselt elektrit. Ning tõenäoliselt saakski tulekahju alguse mõnest taolisest süsteemist, mitte aga mänguautomaadi rikkest.

Kuid kuidas nautida kasiino külastust ohutult. Kas peaks piirduma äkki hoopis online kasiinodega. Muidugi mitte. See ei tähenda, et online kasiinodel midagi viga oleks. Vastupidi – need on mugavad, kaasaegsed ja sealsed slotid ja video pokkerit pakkuvad suurel hulgal erinevaid võimalusi. Pigem on jutu ivaks see, et ka traditsioonilise kasiino saab tulekahju suhtes ohutumaks muuta.

Üheks oluliseks punktiks on tagada elektriseadmete ohutus. Tuleb vaadata, et süsteem oleks terve, et ei esineks lühiste ohtu ning et süsteem oleks igasuguse ülekoormuse eest kaitstud. Kuid ka suurim pingutus ei saa garanteerida seda, et tulekahju kunagi ei teki. Seetõttu tuleb ennetavalt mõelda ka sellele, kuidas käituda tulekahju tekke korral. Ühe asjana tuleb välja mõelda evakuatsiooniplaan, kuidas saada kasiinos mänguautomaadi taga istuvad inimesed ohutusse kohta. Lisaks tuleb mõelda ka erinevatele tehnilistele võimalustele, mis aitaksid tule levikut takistada ning mis võimaldaksid inimestele tulekahjust võimalikult kiiresti märku anda.
Kaheksakümnendate alguses leidis USAs aset traagiline tulekahju, mille käigus hukkus pea sada inimest ning millele lisandus veel ka umbes 700 haavatut. Traagiline tulekahju tekkis MGM hotelli ja kasiino pinnal. Peale põlengut hakati põhjalikult uurima hoonete tuleohutust.

Põlengus ellujäänute sõnul ei kuulnud nad tulekahju alarmi, vaid said vastava info teiste hotelli ja kasiino külastajate käest või siis said sellest aru suitsulõhna tundes. Hiljem selgus uurimise käigus, et tuli oli hävitanud tulekahju alarmsüsteemi juba enne seda, kui see jõudis tööle minna. Peale seda nõutakse kõikidelt kasiinodelt ja hotellidelt automaatse tulekahu sprinklersüsteemi olemasolu. Lisaks sellele kasutab enamik kasiinosid raadiosidet personali ja kasiino tulekahju kontrollkeskuse vahel. Muidugi tehti kasiinodele ja hotellidele veel terve hulk ettekirjutusi, mis peavad tuleohutuse tagamiseks täidetud olema. Kuid see jutt jääks ilmselt meie lugejate jaoks liiga spetsiifiliseks ja eeldaks juba insenertehnilisi teadmisi.

Kuigi sündmus ise oli tulekahjus kannatada saanute tõttu iseenesest väga traagiline, tõi see endaga kaasa siiski nii mõndagi positiivset. Ning seda just selles võtmes, et viia taolise sündmuse kordumise riski miinimumini, et kasiinos mänguautomaadiga mängimine saaks jääda lõbusaks õhtuks mitte viimaseks asjaks elus. Online kasiinod on viimastel aastatel muutunud populaarsemaks kui reaalsed kasiinod. Online kasiino 2018 tundub olevat veelgi tavalisem isegi Estlnadis. On hea, et interneti mänge ei ohusta tulekahjude eest 🙂