Kuidas mängida pokkerit

Et meil siinsed jutud liiga tõsiseks ei läheks, siis räägime täna natuke sellisest kaardimängust nagu pokker. Mõni lugejatest on kindlasti seda kasiinos, online kasiinos või lihtsalt sõpradega žetoonide peale mänginud. Pokkerit saab mängida nii turiinina kui ka lihtsalt raha peale. Kui turniir koosneb suurel hulgal üksikutest mängudest, mille käigus mängijad vaikselt mängust välja kukkuma hakkavad, siis rahalauas mängides selgitatakse võitja peale igat üksikmängu ning seejärel toimub auhinnarahade jaotamine. Kuid et lugejad sellest natuke paremini aru saaksid, siis räägime natukene ka pokkeri reeglitest ja üldisest mängukäigust. Kes seda juba mängida oskavad, võivad mõned järgnevatest lõikudest vahele jätta.

Tegelikult on olemas suurel hulgal erinevaid pokkerimänge. Populaarsemateks neist on ilmselt Texas Hold’em, Omaha ja Seven card stud. Neist kõige populaarsem on kahtlemata Hold’em ja just selle mängu reegleid me vaatamegi.

Texas Hold’em pokkeri mängimiseks kasutatakse 52-kaardilist mängukaartide pakki. Diileri ülesandeks on mängijatele kaartide kätte jagamine. Kasiinodes ja pokkeriturniiridel kasutatakse professionaalseid diilereid, kes ongi kõikide mängude ajal diileriks. Kodus mängides on üks mängijatest diiler ning peale igat mängu liigub diileriks olemise järjekord ühe mängija võrra vasakule.

Mängu alguses peavad kaks diilerist vasakul olevat mängijat asetama blindid ehk pimepanused. Vahetult diileri vasakul käel mängija peab asetama väikse pimepanuse. Väikse pimeda panuse asetanud mängijast vasakul olev mängija peab asetama suure pimepanuse. Suur blind on kaks korda suurem kui väike pimepanus. Blindide kasutamine tagab, et igas mängus oleks mingi summa, mille nimel mängida. Vastasel juhul oleks strateegiliselt kõige kasulikum oodata niikaua, kuni sul kätte head kaardid tulevad.

Kui blindid on asetatud, jagatakse kõikidele mängijatele kaks kaarti. Kaartide väärtused hoitakse ainult enda teada. Kui mängijad on oma kaartidega tutvunud, siis algab esimene panustamisvoor. Mängija saab valida kolme tegevuse vahel – call, raise ja fold.
Call ehk maksmine – mängija asetab panuse, mis on sama suur, kui eelmise mängija poolt tehtud panus. Esimese panustamisvooru alguses on selleks big blind.
Raise ehk tõstmine – mängija asetab mängu summa, mis on sama suur, kui eelmise mängija poolt tehtud panus ning lisab seejärel omalt poolt veel raha juurde. Mängima hakkamise eelselt võivad mängijad omavahel kokku leppida, kas panuse suuruse osas ka mingeid piiranguid kasutama hakatakse.
Fold ehk loobumine – kui mängija leiab, et ta ei taha oma kaartidega edasi mängida, siis saab ta oma kaartidest loobuda ning mängust lahkuda.

Kui kõik mängijad on saanud otsustada, mida nad teha tahavad, loetakse esimene panustamisvoor lõppenuks ning algab teine panustamisvoor. Enne seda võtab aga diiler kaardipaki pealmise kaardi ja eemaldab selle mängust nii, et ükski mängijatest selle väärtust ei näeks. Seejärel võtab ta järgmised kolm kaarti ning asetab need avatult kaardipaki kõrvale. Need kolm kaarti on üksteise kõrval. Ning nüüd algabki teine panustamisvoor. Panustamist algab mängu alguses small blindi asetanud mängija. Panuse tegemisel võetakse arvesse enda käes olevat kahte kaarti ning vaadatakse, milliseid kombinatsioone need kaardid laual olevate kaartidega moodustavad. Mängijad saavad kasutada jälle neid samu kolme tegevust, kuid nüüd lisandub neile veel juurde ka ilma raha mängu panemata passida (check). Passida saab ainult juhul kui keegi pole eelnevalt panustanud. Kui keegi mängijatest otsustab panustada (raise), siis kaob passimise võimalus ära ning mängija peab valima jälle maksmise, tõstmise või loobumise vahel. Jätame siinkohal jutu pooleli ning jätkame mängukäigust rääkimisega juba järgmises postituses.

Pokker