Rünnak Filipiinidel asuvas kasiinos

Selle aasta juunis leidis Filipiinidel aset traagiline rünnak, mille tagajärjel suri vähemalt 36 inimest, kellest enamus suri lämbumise tõttu.

Manila kasiino oli täis paksu suitsu ning töötajad tagusid meeleheitlikult paksusid aknaid, mis ei avanenud. Mõnel õnnestus välja pääseda. Need, kellel õnnestus alla hüpata, kellest osad murdsid küll oma jalaluud, võivad ennast õnnelikuks pidada. Sest paljudel ei õnnestunudki sealt pääseda.

Rünnak Filipiinidel asuvas kasiinos

Põleng sai alguse sellest, kui relvastatud mees valas kasiinos olevad pokkeri lauad bensiiniga üle ning pani need seejärel põlema. Algselt kardeti, et tegu on terrorirünnakuga. Tulekahju ajal iseloomustas ka USA president Donald Trump juhtunut kui terrorirünnakut. Päästekeskuse osakond ütles kohalikule meediale, et tegu on pikaajalise kasiino külastajaga ning pakuti, et süütamise motiiviks võis olla suure rahasumma kaotamine. Ei tea, kas kahtlusalune mängis mõne mänguautomaadi taga oma raha maha või tegi mõnes muus mängus suure panuse. Kuid mänguautomaat või mitte, see pole hetkel põhiprobleem. Lisaks eelnevalt toodud võimalikele põhjustele, tuli Filipiinide politsei omakorda veel uue võimaliku motiiviga välja. Nimelt ütlesid nemad, et tegemist oli ebaõnnestunud rööviga.

Esile kerkis küsimus, kas ründaja tahtis tõesti inimesi tappa või siiski mitte. Teadaolevalt lasi ründaja küll kasiinos hoiatuslasud, kuid pole siiski mingit märki, et ta kedagi tulistada või kellelegi viga teha tahtis.

Kohaliku politsei sõnul leiti enamus ohvritest vannitoast, mis annab alust arvata, et paljud põgenesid tulekahju asemel hoopis püssikuulide eest.

Sprinklersüsteem töötas ilusti ning seega tulekahju edasi ei levinud. Probleemiks oli hoopis suits. Inimesed lämbusid surnuks, kuna nad peitsid ennast kuulide eest, mitte ei jooksnud avariiväljapääsu poole.

Kahtlusalune oli tulistanud kõigepealt televiisorit ning seejärel hoiuruumi ust, kus hoiti žetoone. Isik pani seejärel oma seljakotti umbes kahe miljoni euro väärtuses žetoone, kuid jättis need lõpuks siiski maha. Politsei ei osanud öelda, miks relvastatud kurjategija neid varastada proovis. Igal firmal on enamasti iseloomuliku kujundusega žetoonid, mistõttu neil poleks mujal mingit väärtust.

Mees hakkas seejärel kaheliitrisest pudelist bensiini maha kallama. Isegi turvameeskond sattus paanikasse.

Kedagi pantvangi ei võetud ning kahtlusalune ise läks hotellituppa. Päästeteenistuse sõnul viskas mees voodisse pikali, tõmbas endale paksu teki peale ning valas ennast seejärel bensiiniga üle. Kahtlusalune oli ka turvameeskonna käest kuulitabamuse saanud, mistõttu esines tal suur verekaotus, mis talt hoogu vähemaks võttis ning mistõttu ta oma tuppa läks, kus ta ka lõpuks endalt elu võttis.

Punase risti meeskond hakkas ohvrite sõpradele ja sugulastele psühholoogilist tuge andma. Läheduses olev lennujaam pandi ajutiselt kinni. Turvajõud piirasid kvartali ümber. Sündmuskohta jäid ka mitmed tuletõrjeautod ning kiirabiautod. Politsei otsib nüüd teist kahtlusalust. Arvatakse, et tegu võib olla filipiinlasega. Teised jällegi kahtlevad, et tegu on kahe inimese korraldatud rünnakuga.

Kaastunded kõigile selles traagilises juhtumis oma lähedase kaotanud inimestele.